سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به رازهای برای یافتن بهترین کلمات کلیدی می پردازیم.آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی همواره توصیه می شود. جستجوی کلمات کلیدی عضو جدایی ناپذیر هر استراتژی سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو است و برای این کار، نیازی به صرف هزینه ی زیادی نیست.

مسئله مهم برای بازاریابان، صاحبان وبسایت ها و سازندگان محتوا این است که جستجو برای کلمات کلیدی زمان زیادی می برد. اما این چیزی است که در میان صاحبان کسب و کار های کوچک و متوسط هم گسترش یافته است همانطور که داشتن یک وبسایت کاملا بهینه سازی شده در راه اندازی یک شرکت آنلاین ضرورت دارد.

۷ راز برای یافتن بهترین کلمات کلیدی

یافتن بهترین کلمات کلیدی

کلمات کلیدی طولانی (Long-Tail Keywords)

کلمات کلیدی طولانی معمولا عبارات ۳ تا ۵ کلمه ای هستند. این کلمات کلیدی مناسب بهینه سازی سایت ها هستند زیرا به هدف جستجوی افراد در چرخه خرید نزدیک تر هستند. به همین خاطر حتی اگر حجم جستجوی کمتری دارند اما ترافیک هدفمندی را به سمت سایت جذب می کنند و بااینکه نسبت به کلمات کلیدی کوتاه رقابت پذیری کمتری دارند اما بهتر می توان از آنها برای رتبه بندی استفاده کرد و این یعنی ارسال ترافیک بیشتر به سمت سایت..

اندیس گذاری کلمات معنایی (LSI)

راز پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی برای سئو استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کلمات کلیدی اصلی است. LSI بسیار کارایی دارند. زیرا موتورهای جستجو بسیار هوشمند شده اند. به عنوان اگر متن شما در مورد خودرو است موتور جستجو انتظار دارد کلمات دیگری مانند مدل، قطعات ماشین، ساختن را در متن شما ببیند. هر چه تعداد این کلمات در متن بیشتر باشد محتوای شما از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و مرتبط بودن آن بیشتر درک می شود. به همین شیوه می توانید به رتبه بندی بالاتری دست پیدا کنید.

به روند کار توجه کنید

روندها به شما نشان می دهد چه جستجویی مشهور است. اگر هر کدام از این کوئری ها یا عناوین معروف به حوزه کاری شما مرتبط است در صورتی که بتوانید این عناوین را بیابید می توانید به ترافیک زیادی دست پیدا کنید.

کلمات کلیدی موقعیتی

اضافه کردن نام کشور، منطقه و یا شهر به کلمات کلیدی اصلی شما را از بقیه متمایز می کند و در نتایج جستجوی محلی در رتبه بالاتر قرار می دهد.اگر شما دارای موقعیت فیزیکی کسب و کار هستید کلمات کلیدی موقعیتی به کارتان می آید. موقعیت مکانی شما در گوگل مپ نمایش داده می شود و مشتریان ترغیب به خرید از شما چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین می شوند.
شما می توانید به جای کلمات کلیدی موقعیتی به صورت سرمایه گذاری در علاقه مندی های بازار هدف به خرید محلی، ارسال سریع تر و یا ملاقات ها ی رو در رو عمل کنید.

 کلمات کلیدی را بر اساس منافع فروش اولویت بندی کنید

بهترین کلمات کلیدی آن است که منجر به فروش شود. به همین خاطر یکی از رازهای پیدا کردن کلمات کلیدی مربوط به وب سایت تاثیری است که آنها بر فروش می گذارند.

بیشتر بدانید:  چگونه در سی‌پنل ایمیل‌ها را فیلتر کنیم؟

وب سایت رقبای شما

رقبای شما نیز در حال تلاش برای دست یافتن به مشتری های جدید هستند به همین خاطر می توانید از وب سایت آنها به عنوان منبع بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید. به محتوا و بلاگ آنها نگاهی بیاندازید و عناوین و توضیحات متای آنها را برای یافتن کلمات کلیدی بررسی کنید. از ابزار SEMRush می توانید برای ملاحظه کلمات کلیدی رقیب خود که برای آن رتبه به دست آورده است استفاده کنید. با مشاهده کلمات کلیدی رقیب می توانید به استراتژی محتوای آنها دست یابید و نگرش مشتری ها راجع به کسب و کارهای آن را دریابید.

رقابت را بررسی کنید.

کسب و کارهای خطر پذیر از همان ابتدا به دنبال کلمات کلیدی رقابتی هستند اما کسب و کارهای محافظه کار ترجیح می دهند از کلمات کلیدی کم رقابت استفاده کنند و در طی زمان موفقیت خود را بسازند.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

گوگل آنالیتیکس چیست؟

تاثیر ساب دامین بر روی سئو سایت

تفاوت SEO و SEM چیست ؟

فایروال چیست و چگونه کار می کند؟

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات: افزونه راکت  فیلم آموزش وردپرس –پشتیبانی وردپرس