با عرض سلام خدمت شما کاربران عزیز، با توجه به اینکه درماه ژوئن سال ۲۰۱۶ گوگل اعلام کرد که کاربران جدید وبسایتها برای استفاده از نقشه های گوگل باید کلید Google Map API را دریافت کنند، امروز با آموزش گام به گام ساخت سریع کلید Google Map API در خدمتتان هستم.

مطالبی که خواهید خواند عبارتند از:

 1. کلید Google Map API چیست؟
 2. چگونه می توان یک کلید Google Map API دریافت کرد؟
 3. چگونه می توانم محدودیت استفاده از Google Maps خود را اداره کنم؟
 4. کلیدGoogle Map API را استفاده کنید

 

کلید Google Map APIچیست؟

کلید Google Map API برای دسترسی به  Google Maps استفاده می شود. برخی از برنامه ها یا افزونه ها با استفاده از قابلیت های نقشه های گوگل نیاز به دریافت و اضافه کردن یک نشانه شخصی دارند. اگر یکی از این افزونه ها را دارید، باید در کنسول Google API ثبت نام کنید و کلید خودتان را دریافت کنید.

کلید Google Map API همچنین امکان استفاده از قابلیت های ارائه شده توسط برخی خدمات، را برایتان فراهم می کند. با داشتن یک کلید API ، با توجه به سهمتان ، به شما محدودیت آزادی فردی داده خواهد شد. این به این معنی است که ویجت شما دیگر مجبور نیست حد استفاده اش را با سایر widgets ها به اشتراک بگذارد و اگر نیاز داشتید، می توانید محدودیت‌های خود را افزایش دهید . علاوه بر این، با کلید Google Map API ، شما می‌توانید بر پرس و جوهای خود نظارت کنید و در صورت لزوم آن‌ها را کنترل کنید .

چگونه می توان یک کلید  Google Map API دریافت کرد؟

گرفتن Google Map API  پیچیده نیست و فقط نیاز به چند دقیقه زمان خود را دارد. در این فرایند، شما باید یک حساب صورتحساب ایجاد کنید یا از اعتبار نامه موجود استفاده کنید که برای پرداخت شما مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که از محدودیت شما فراتر رود. بنابراین آماده باشید که اطلاعات صورتحساب خود را همراه  داشته باشید. در زیر ۳ مرحله ای که طی آن کلید Google Map API خود را دریافت خواهید کرد، شرح داده شده است.

مرحله اول: پروژه تان را بسازید.

 1. برای شروع این روش، به Google Maps Platform بروید.
  Google Map API-مرحله اول
  Google Map API-ساخت پروژه
 2. دکمه “Get Started” را فشار دهید و در پنجره ظاهر شده هر سه نوع محصول راانتخاب کنیدو سپسدکمه Continue را فشار دهید.   Google Map API-مرحله اول
 3. در پنجره به روز شده، یک پروژه را انتخاب کنید و نام پروژه را در کادر زیر وارد کنید. سپس بعدی را کلیک کنید.Google Map API-مرحله اول

مرحله دوم: یک حسابbilling account درست کنید .

 1. یک نام برای پروژه صورتحساب خود ایجاد کنید و روی Continue کلیک کنید.   
  Google Map API-مرحله دوم
  Google Map API-حسابbilling account
 2. فرم ظاهر شده را با اطلاعات تماس و اطلاعات پرداخت خود پر کنید و روی Next کلیک کنید.

  مرحله سوم: کلید API خود را بگیرید.

  1.  در پنجره ای که ظاهرمی شودکلید Google Map API خود را دریافت کنید .
   Google Map API-مرحله سوم
   Google Map API-گرفتن کلید
  2. شما کلید API خود را در کادری که در یک پنجره جدید باز می شود، خواهید دید. کلید را ذخیره کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید و دکمه Done را فشار دهید.
   Google Map API-مرحله سوم2

  کلید ممکن است به هر ویجت مربوط به Google Map API اعمال شود. همه کاری که باید انجام دهید این است که کلید را به داشبورد افزونه کپی کنید. به عنوان مثال، افزونه Elfsight Google Maps برای وردپرس دارای یک کلید خاص API با جعبه است که شما باید در آن کلید خود را وارد کنید.

Google Map API-مرحله سوم3

چگونه می توانم محدودیت استفاده از Google Maps خود را اداره کنم؟

زمانی که شما کلید Google Map API را می‌گیرید ، می‌توانید سهمیه روزانه خود را برای پرس و جو در کنسول API گوگل تنظیم کنید . API های گوگل مپ ۲۵۰۰۰ درخواست رایگان دارند ، که به این معنی است که سرویس در طول روز مدت زمانی خدمت رایگان ارائه می دهد تا زمانی که به این عدد برسد  اگر درخواستها بیش از حد مجاز باشد ، شما باید صوتحساب را فعال کنید و یا یک خرید مجوز طرح ویژه برای داشتن سهمیه روزانه بیشتر و اجازه درخواست های بیشتر، داشته باشید .

شما می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با محدودیت‌های کاربرد ، سهمیه بالاتر ، صورتحساب و درخواست برای افزایش محدودیت‌های موجود، در صفحه اسناد API گوگل داشته باشید.

کلید Google Map API را استفاده کنید

چنانچه دیدید گرفتن کلید Google Map API آنقدر ها هم دشوار نیست. شما به چند دقیقه وقت نیاز دارید و کار به سادگی انجام می‌شود! امیدوارم که این برنامه آموزشی برایتان مفید بوده باشد و حالا شما بتوانید به راحتی مراحل گرفتن یک کلید API را انجام دهید .شما می‌توانید از کلید خود در هر افزونه google map استفاده کنید، به عنوان مثال ، ویجت Maps گوگل یک انتخاب عالی است اگر شما به یک نقشه سفارشی با مکان‌ها و گزینه مختلف برای ایجاد فهرست‌های مکانی نیاز داشته باشید، این به شما اجازه می‌دهد تا بیش‌ترین اطلاعات مربوط به کسب‌وکار خود را نشان دهید و محاسبه مسیر خودکار برای جذب بازدیدکنندگان واقعی بیشتر را داشته باشید .

 

 نکته: صفحه Google Maps Platform توسط گوگل برای کاربران ایرانی از دسترس خارج شده، پس شما برای باز کردن صفحه Google Maps Platform و انجام مراحل فوق مجبورید از روشهای غیر معمولی که بلد هستید استفاده کنید. 😉 

   

منبع: elfsight.com

 

سوالی دارید؟! در نظرات سوالتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

 آموزش ثبت مکان در گوگل مپ فارسی با گوشی و کامپیوتر

آموزش نحوه نصب گوگل آنالیتیکس Google Analytics در وردپرس

آموزش ثبت آدرس صفحات جدید سایت وردپرسی در گوگل

آموزش اضافه کردن سایت وردپرس خود به گوگل وبمستر تولز

منبع:‌ تیک تم – ارائه دهنده: قالب تجاری وردپرس – قالب شخصی وردپرس –پشتیبانی وردپرس

۴.۵/۵ - (۳۹ امتیاز)
بیشتر بدانید:  بهترین زمان از هفته برای ارتقاء فروشگاه ووکامرس و فروش بیشتر