تبلیغات اصولی و بازاریابی رمز اصلی موفقیت در کسب و کار است. تبلیغات درست باعث جذب مشتری بیشتر خواهد شد.یک محصول متوسط با تبلیغات موفق تر از یک محصول قوی با تبلیغ ضعیف خواهد بود.قدرت تبلیغ نویسی را دست کم نگیرید و از جادوی کلمات و تاثیرشان در فروش غافل نشوید.

چگونه تبلیغات موفقی داشته باشیم؟

شاید شما هم صاحب کسب و کاری باشید که بر خلاف فعالیت و معرفی خود، و حتی با وجود مشتریان زیاد، هنوز نتوانستید به یک نام آشنا برای عموم مردم تبدیل شوید. ممکن است تصور کنید که به احتمال زیاد کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهید، فاقدشایستگی لازم برای چنین نامی باشد، اما اشتباه می‌کنید. ناآشنا بودن مردم و کشتریان نهایی را به پای محصول‌ یا خط تولید خود نگذارید. شاید مقصر اصلی خود شما باشید که هیچ گاه با صداییی رسا و بلند نام کسب و کار خود و قدرت و مزیت هایش را فریاد نزده اید!در حقیقت تبلیغ، کوششی است برای بر قراری یک ارتباط متقاعد کننده، جهت تغییر یا ثبات نگرش قبلی افراد که بیانگر رفتار آینده آنها خواهد بود.ما در ادامه به روش هایی برای کسب موفقیت در انجام تبلیغات به شما معرفی خواهیم کرد.

 تبلیغات موفق
تبلیغات موفق

دغدغه‌های خریدار را نشانه بگیرید

یکی از روش های تبلیغات موفق دانستن دغدغه های مشتری هاست.در این آیتم، با یک مثال دیگر، به بیان دقت بالا در شیوه طراحی پیام می پردازیم.هنگامی که گروه هدف شما مادران هستند، باید پیام‌ تبلیغاتی خود را به گونه ای طراحی کنید که به سوالات اصلی آن‌ها پاسخ داده شود. بنابراین قبل از انجام هر کاری، قشر مشتری خود را بیشتر بشناسید و بدانید که ذهن زنان، آرام و لطیف است و ذهن مردان بر مبنای حساب دو دو تا چهار تا کار می‌کند، پس اگر بخواهید به یک خانم پیام بدهید، باید از قدرت عاطفه و نگرانی‌های احساسی‌ او کمک گرفت و اگر می‌خواهید یک مرد را تحت‌تاثیر قرار دهید، باید روی قوه استدلالی و توانایی های محاسباتی او، تمرکز کرد.

تصویر باید سود و بهره عنوان را نشان دهد

سودی که در بخش عنوان بیان می شود باید با تصویر تبلیغات هماهنگی داشته باشد. اولین چیزی که در یک تبلیغ دیده می شود عکس تبلیغ است بنابراین عکس، مسئولیت سنگینی به عهده دارد. همین که عکس با عنوان هماهنگ باشد کافی است.

همین که عکس با عنوان هماهنگ باشد کافی است و مهمترین نکته نیز همین می باشد البته نکات ریز دیگری نیز در مورد عکس آگهی وجود دارد که به صورت خلاصه به آن ها میپردازیم. بهتر است از یک عکس بزرگ به جای چند عکس کوچک استفاده کنید چرا که این کار تاثیرپذیری آگهی شما را افزایش میدهد. اگر در زمان ارائه محصول هدیه ی رایگانی را نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته اید، بهتر است آن را نیز در تصویر مورد استفاده قرار دهید.

با مخاطب همزبان شوید

هیچوقتسعی نکنید که به مخاطب فخر بفروشید و علم و درجه فهم خود را به رخ او بکشید. با او با زبانی نزدیک به زبان خودش صحبت کنید.اگر مخاطب شما یک خانم خانه دار است، سادگی او را نیز در نظر بگیرید، اگر مدرس دانشگاه است، سال‌ها تلاش او را در محیط‌های علمی نادیده نگیرید.به مخاطب اجازه دهیدکه خودش را جزئی از سازمان شما بداند و از این همزبانی لذت ببرد.

صفحه آرایی خوبی داشته باشیم

زمانی که صفحه آرایی خوبی داشته باشیم یعنی کاری کرده ایم تا نوشته های تبلیغات، برای چشم خواننده، چشم نواز باشد. این کمک می کند تا خواننده ترغیب شود تا ادامه تبلیغات را بخواند. سعی کنید خودتان را به جای مخاطبان قرار دهید و چند بار آگهی را بخوانید. به این نکته توجه کنید که آیا صفحه آرایی تبلیغات شما به گونه ای است که در هنگام خواندن آن احساس راحتی کنید.

بیشتر بدانید:  بررسی ۱۴ مورد از اشتباهات رایج در بازاریابی ایمیل

اگر شما در هنگام خواندن و مشاهده تبلیغ خود احساس راحتی نکنید مطمئن باشید بخش زیادی از مخاطبان شما نیز همین احساس را خواهند داشت و این نکته را بدانید که مخاطبان چندان برای مشاهده یک تبلیغ صبور نیستند و اگر در هنگام مشاهده ان احساس ناخوشایندی داشته باشند خیلی سریع منصرف می شوند و مشاهده تبلیغ شما را نیمه تمام رها می کنند و مطمئناً بروز چنین حالتی جزء اهداف شما قرار ندارد. یک صفحه آرایی خوب باید تر و تمیز، چشم نواز، هماهنگ با اجزای دیگر، متناسب با اجزای دیگر و دقیق باشد.

تبلیغ نویسی حرفه‌ای با تکنیک ریسک معکوس

یکی از تکنیک‌های خیلی خوب در تبلیغ نویسی حرفه‌ای ، استفاده از تکنیک ریسک معکوس است، در حالت عادی خیلی از تبلیغات هستند که به اندازه کافی توجه کاربر را جلب کرده اند و پیشنهاد تخفیف خوبی نیز ارایه کرده اند اما خیلی از کاربران همچنان از آنها استقبال نکرده اند.

برخی از این کابران در واقع مایل به استفاده از این سرویس یا محصول بوده اند اما از آنجایی که سرویس‌ها و محصولات بی کیفیت زیادی وجود دارند، کاربران گاهی ترجیح می‌ دهند که ریسک نکنند، مخصوصا وقتی خیلی نیاز فوری به خدمت یا محصول شما ندارند و ترجیح می دهند این ریسک را به تعویق بیاندازند.

در این مواقع اگر بتوانیم کاری کنیم که به آنها اطمینان دهیم هیچ ریسکی وجود ندارد، می‌توانیم درصدی از این افراد را به خریدار تبدیل کنیم.

مثلا اگر شما در حال فروش یک آموزش هستید، می توانید به کاربر اطمینان دهید، در صورتی که این آموزش به شما کمکی نکرد بدون هیچ گونه شرط و شروطی، تمامی مبلغ به شما بازگردانده می شود.

مزیت دیگری که این روش دارد این است که به افراد نشان می‌هید که چقدر به محصول یا سرویس خود مطمئن هستید و این دید خوبی را در مشتریان نسبت به محصول یا سرویس شما ایجاد می کند

تبلیغ‌تان را محک بزنید

هیچ گاه نباید این تصور را از خود داشته باشید که پیام یا تصویری که طراحی کرده‌اید، همیشه موفقیت آمیز پیش می‌رود. گاهی ممکن است تبلیغ شما نتواند از پس مخاطبان سخت‌گیرش بر بیاید. پس برای بهبود آن، اول ببینید آگهی‌هایتان در دوره‌های قبل، چقدر بازخورد به همراه داشته‌ است و آنگاه برای تکرارشان اقدام کنید. شاید مجبور باشید شیوه تبلیغ‌ یا طراحی آن را اصلاح کنید و یا اینکه نیاز باشد که رسانه تبلیغاتی تان را تغییر دهید! پس فکر نکنید شکست یک تبلیغ، حتما به معنای شکست تمامی تبلیغات است.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

طراحی سایت برای سال ۲۰۱۹

ssl چیست؟ و چطور گواهینامه ssl دریافت کنیم؟

بهترین تکنیک های سئو در سال ۲۰۱۹

چگونه استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر ایجاد کنیم؟

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام – فیلم آموزش وردپرس پشتیبانی وردپرس

۵/۵ - (۲ امتیاز)