با سلام به شما دوستان تیک تمی امروز در این مقاله به آموش ۳۰ راه حل ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان و در نتیجه افزایش لیست ایمیل تان می پردازم، امیدوارم این مقاله مورد توجه تان قرار بگیرد.

بدون شک ارتقاء محتوا یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای بازاریابان در سراسر صنعت بازاریابی است، و آن‌ها بطور مداوم در حال رقابت برای ایجاد آن هستند و در نهایت این تلاش منجر به افزایش لیست ایمیل و البته رشد فوق العاده مشتریانشان می‌شود.

این مقاله یک راهنمای جامع است که در دو پست به شما عزیزان ارائه می شود و دارای ۲ بخش کلی زیر است:

  • Content Upgrade (ارتقاء محتوا) چیست؟
  • ۳۰ ایده برای ارتقاء محتوا (با مثال ها) و گرفتن ایمیل کاربران

Content Upgrade (ارتقاء محتوا) چیست؟

ارتقاء محتوا یک مگنت سرب (یا رشوه انتخاب شده) است که به طور خاص برای یک پست یا صفحه وبلاگ خاص ایجاد شده است. البته بهتر و مناسبتر است که به عنوان یک معادل فارسی از لفظ بهتری چون مشوق یا پاداش برای اصطلاح Content Upgrade یا ارتقاء محتوا استفاده کنیم.

اگر بخواهم ارتقاء محتوا را به ساده ترین شکل توضیح دهم، باید بگویم که یک محتوای پاداش است که بازدیدکنندگان سایت می توانند در عوض آدرس ایمیل خود به آن دسترسی داشته باشند. با این حال، بر خلاف روش های قدیمی “site-wide”، ارتقاء محتوا منحصر به محتوای خاصی است که افراد در حال خواندن یا گوش دادن به آن در سایت شما هستند.

در روش های قدیمی برای جذب و گرفتن ایمیل کاربران، جایزه هایی مثل کتابهای رایگان یا کوپن هایی برای بعضی محصولات، برای آنها در نظر گرفته می شد. اما این جایزه برای عموم افراد مشابه بود. در حالی که ارتقاء محتوا به معنای دادن یک مشوق است که با نیاز کاربر ارتباط مستقیم داشته باشد، به این معنا که توجه داشته باشیم که به کاربری که لفظ خاصی را در اینترنت جستجو کرده و به واسطه آن لفظ به سایت ما وارد شده، مشوقی که در ارتباط با نیازش باشد، ارائه دهیم.

این به معنای نوعی شخصی سازی جایزه هاست و طبیعتا برای بازدیدکنندگان جذابیت بسیار بیشتری خواهد داشت. و البته باید بدانیم نیازی نیست این مشوق یک چیز عجیب و غریب باشد، به عنوان مثال شما می توانید برای هر پست متناسب با موضوعش، پاسخ سوالهایی را که در رابطه با آن موضوع بیشتر برای کاربران پیش می آید به عنوان یک مشوق در نظر بگیرید و از کاربران بخواهید با دادن آدرس ایمیلشان به شما جواب ها را در ایمیل خود دریافت کنند.

با توجه به آنچه در مورد ارتقاء محتوا گفته شد، تنها یک نکته ممکن است سبب شود صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از استفاده از این روش اجتناب کنند وآن زحمت زیادی است که انجام این روش نسبت به روش های قدیمی دارد. قضاوت در مورد به صرفه بودن یا نبودن زحمات استفاده از این روش با خود شماست.

براون دین گزارش داده که ارتقاء محتوا (مشوق) به او کمک کرده تا نرخ تبدیل ایمیل خود را از ۰٫۵۴٪ به ۴٫۸۲٪افزایش دهد. این افزایش ۷۸۵٪ (بدون آزمون A / B) است، یعنی حدود ۸ برابر!

گزارش ارتقا محتوا

 

۳۰ ایده برای ارتقاء محتوا (با مثال ها) و گرفتن ایمیل کاربران

در اینجا شما با ۳۰ ایده در مورد ارتقاء محتوا آشنا خواهید شد، که البته می توانید در کنار اینها از خلاقیت خودتان هم برای ایجاد مشوق های جذاب استفاده کنید.

۱- ایجاد یک PDF به عنوان مشوق برای پست وبلاگ مورد نظر

بدون شک این ساده ترین روش ارتقاء محتوا برای ارائه است. همه کاری که باید انجام دهید این است که یک پست بلند در رابطه با موضوع مورد نظرتان ایجاد کنید و بخشی از آن را در دسترس عموم قرار دهید و فایل کامل آن را به صورت یک PDF ذخیره کنید و آن را به عنوان یک مشوق، به کسانی که برای خواندن آن پست وارد سایتتان شده اند، ارائه کنید.

اگر محتوای شما واقعا ارزشمند باشد، بخش مهمی از خوانندگان برای دریافت همه محتوا ایمیلشان را به شما خواهند داد.

در اینجا یک نمونه از ارتقاء محتوا از ایان کلییری وجود دارد:

razorsocial_contentupgrade

می بینید که ایان یک پست وبلاگ فوق العاده بلند در مورد تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی نوشته و برای خوانندگان خود امکان دانلود آن را فراهم کرده. این پست در ۴۴٪ تبدیل می شود!

۲- برگه تقلب

برگه تقلب یا برگه فریب یکی دیگر از روش های فوق العاده ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل کاربران است، که اگر در زمینه مناسب استفاده شود، می تواند به طور جدی موثر باشد. در این روش مهمترین اطلاعات یا ابزار مرتبط با یک پست را در یک بسته دست ساز قرار می دهند و به عنوان یک مشوق برای جذب مخاطب و افزایش لیست ایمیل از آن استفاده می کنند.

به عنوان مثال : اگر پست شما درباره افزایش ترافیک وبلاگ باشد، شما می توانید یک برگه یک صفحه ای پر از قالب های وبلاگ را که در رابطه با افزایش SEO و گرفتن توجه خواننده هستند، ایجاد کنید.

 

ورق تقلب

 

۳- ارائه فهرست مطالب

برای پست های بسیار طولانی (۴،۰۰۰ + کلمه) که می توانند به قطعات کوچکتر تقسیم شوند، فهرست ها می توانند مشوق های فوق العاده ای باشند.

این نوع از ارتقاء محتوا می تواند یک لیست گام به گام قابل چاپ، مجموعه ای از مواد مورد نیاز برای یک پروژه، و یا حتی برخی از نکات برجسته گرفته شده از یک راهنمای بزرگ باشد.

به عنوان مثال : اگر پست شما مخاطبان را در رابطه با ساخت وبلاگ در وردپرس آموزش می دهد، فهرست شما می تواند حاوی یک سری مراحل باشد که می توانند چاپ کنند و هر زمان که لازم باشد مراجعه نمایند.

چک لیست ها

ابزارهای خوبی برای ایجاد چک لیست وجود دارد، از جمله Forgett، SweetProcess و Checkli .

۴- ارائه فهرست منابع

اگر پست شما تمرکز سنگینی بر معرفی ابزارها و منابع دارد، ایجاد یک لیست اصلی که مستقیما به هر یک از آنها لینک دهد، دارای این مزیت است که خوانندگان دیگر مجبور نخواهند بود برای هر یک از ابزارها خودشان جداگانه جستجو کنند.

به عنوان مثال : اگر پست شما یک کتاب راهنما درباره بهترین سایت ها برای عکس های رایگان باشد. کافی است لیست منابع را به عنوان یک فایل pdf قابل دانلود بسازید و به این ترتیب به جذب کاربران و بالا بردن لیست ایمیل تان بپردازید.

۵- ضبط ویدئو یا صوت

اگر میزبان وبینارها، فیلم های آموزنده یا مصاحبه ها هستید، می توانید یکی از صوت ها یا ویدئوهایتان را به عنوان یک ارتقاء محتوا ارائه دهید.

یک ایده دیگر در این زمینه که می تواند در نهایت سبب گرفتن ایمیل کاربران تان شود، ضبط یک پست وبلاگ به عنوان یک فایل صوتی و ضمیمه کردن آن در پست وبلاگ مربوطه اش می باشد.

مردم اطلاعات را به شیوه های مختلف هضم می کنند، بعضی با خواندن و بعضی با دیدن و شنیدن. ارائه یک محتوا از طریق صحبت کردن همراه با اطلاعات اضافی می تواند به طور جدی برای کسانی که از طریق صوتی بهتر یاد می گیرند، جذاب باشد.

بیشتر بدانید:  افزونه Jetpack در وردپرس چیست؟ (معرفی و آموزش)

 ضبط ویدئو یا صوتی

می توانید ازنرم افزارهای Audacity به عنوان یک ابزار ویرایش صدا و Camtasia برای ویرایش ویدئو استفاده کنید..

۶- ارائه رونوشت از فایل های صوتی

روش دیگر در ارتقاء محتوا برای گرفتن ایمیل کاربران مربوط به زمانی است که شما مصاحبه ها، پادکست ها یا فیلم ها را در محتوای خود قرار می دهید، در این موارد قرار دادن یک رونویسی از محتوای فایل ضبط شده به عنوان یک مشوق برای افرادی که بیشتر علاقه به مطالعه دارند تا شنیدن، می تواند بسیار جذاب باشد.

می توانید برای صرفه جویی در وقت از نرم افزارهای تبدیل صوت به نوشتار استفاده کنید، سایتهای Rev و Fiverr دو منبع عالی هستند.

۷- راهنمای شروع سریع

وقتی چیزی پیچیده را تدریس می کنید، صرف وقت برای ساده سازی آن واقعا ارزش هزینه اش را دارد. مردم دوست دارند به سرعت و به آسانی چیزی یادبگیرند و شروع به کار کنند.

شما می توانید راهنماهای شروع سریع را به عنوان مشوق هایی برای خوانندگانتان در هر پست آموزشی پیچیده ای قرار دهید و به این ترتیب افراد را به سمت ثبت ایمیلشان و افزایش لیست ایمیل خودتان سوق دهید.

به عنوان مثال : اگر پست شما به خوانندگان آموزش می دهد که چگونه به ایجاد، تبلیغ و ارتقاء سئو یک فروشگاه اینترنتی، بپردازند، چرا گام های اولیه ایجاد فروشگاه را به نحوی ساده تر که برایشان قابل درک باشد، انجام ندهید؟ به آنها برای گذشتن از این مانع اول، به طوری که واقعا بتوانند شروع به کار کنند، کمک کنید.

۸- راهنمای کامل

اگر می خواهید چیزی بیش از یک راهنمای شروع ارائه دهید، پس یک راهنمای جامع ایجاد کنید که در هر مرحله خواننده را جلو ببرد.

البته این برای پست های پیچیده تر مناسب است. به عنوان مثال، اگر پست شما در مورد نحوه ساخت یک وبلاگ باشد، می توانید هر مرحله را به نحوی قابل درک توضیح دهید.

۹- گزارش

اگر شما در یک موضوع خاص، متخصص هستید و تحقیق گسترده ای در مورد آن انجام داده اید، ارتقاء محتوای شما می تواند حاوی یک گزارش باشد که خوانندگان را در رابطه با آن موضوع آموزش می دهد.

به عنوان مثال : اگر تخصص شما در بازاریابی رسانه های اجتماعی باشد. گزارش شما می تواند حقایق واقعی و آمار را در مورد تاثیر آن در کسب و کار و آگاهی از نام تجاری، نشان دهد. ارائه این نوع گزارش ها به استحکام موقعیت شما به عنوان یک رهبر صنعتی کمک خواهد کرد.

در اینجا یک نمونه از ارتقاء محتوا به وسیله گزارش از HubSpot را می بینید.

گزارش hubspot

۱۰- ارائه یک چیز قابل چاپ

یکی دیگر از راه های جذب بازدیدکنندگان و گرفتن ایمیل کاربران و در نتیجه افزایش لیست ایمیل تان، ارائه یک مطلب قابل چاپ است که کاربران به سادگی بتوانند آن را چاپ کنند و در دفترچه یادداشتشان یا در گوشه ای از محیط زندگی و کارشان آن را بچسبانند، چیزی الهام بخش که در ضمن به آنها یادآوری کند به سایت شما سر بزنند.

این می تواند هر چیزی مربوط به پست وبلاگ شما، از نمودارها، تصاویر الهام بخش، زمینه های دسک تاپ و یا نقل قول های انگیزشی باشد.

به عنوان مثال : اگر پست وبلاگ شما در مورد چگونگی ساختن یک دستور پخت غذایی خاص باشد، می توانید فهرست مواد غذایی قابل چاپ را به عنوان یک ارتقاء محتوا اضافه کنید.

۱۱- ایجاد یک چالش

یک چالش می تواند یک پروژه کوچک برای خواننده باشد. این می تواند یک یادآوری کوچک، یا یک کار جاری باشد که آنها وقتشان را صرف انجام آن می کنند. چیز فوق العاده در مورد این روش ارتقاء محتوا این است که فرصتی برای مشارکت اجتماعی فراهم می آورد: شما می توانید یک هشتگ برای به اشتراک گذاشتن پیشرفت شان در توییتر ایجاد کنید.

به عنوان مثال : اگر پست وبلاگ شما خوانندگان را به نوشتن تشویق می کند، نوشتن یک مقدار مشخص از کلمات در هر هفته، می تواند چالش مناسبی باشد، و در ادامه با چت توییتر مردم را به بحث در مورد آنچه که در آن هفته نوشته شده است، تشویق کنید.

در اینجا یک نمونه از ارتقاء محتوا از یک چالش از Simple Green Smoothies موجود است.

چالش اسموتی سبز

موفقیت در مورد چالش به عنوان یک روش ارتقاء محتوا، شاید بیشتر از هر روش دیگری به نبوغ و خلاقیت خودتان بستگی دارد. اما قطعا این روش پتانسیل جذب بالای کاربران برای افزایش لیست ایمیل تان را دارد.

۱۲- تکالیف یا برگه های کار

آیا وبلاگ شما چیزی را آموزش می دهد؟ اگر چنین است، خیلی خوب خواهد بود که یک سری تکالیف تکمیلی ارائه دهید که به تحکیم مفهوم مطالب آموزش داده شده، کمک کنند.

به عنوان مثال : پست شما در مورد ایجاد یک سبک زندگی متفکرانه است؛ شما می توانید یک تکلیف برای نوشتن یک لیست سپاسگزاری ایجاد کنید و یا یک نمودار از تمام ارزش هایی که آنها می خواهند زندگی خود را با توجه به آنها و چگونگی برنامه ریزی برای انجام آنها پیش ببرند، ایجاد کنید.

۱۳- ارائه مصاحبه اختصاصی

با کسی که در موضوع مد نظرتان متخصص است مصاحبه کنید و سپس این مصاحبه ضبط شده را به عنوان یک ارتقاء محتوا ارائه دهید. البته بهتر است که مصاحبه را به صورت یک ویدیو ارائه دهید.

موضوع مصاحبه باید به نوعی با پست وبلاگ شما ارتباط داشته باشد تا هر کسی که بخواهد آن پست را بخواند، ارتقاء مصاحبه را دانلود کند.

۱۴- مطالعه موردهای مهم و جذاب

پیدا کردن رمز و رازهای موفقیت دیگران همیشه جذاب است. یک مطالعه موردی بر روی یک فرد موفق در رشته مد نظرتان بنویسید و به خوانندگان خود بگویید که چگونه به جایگاهی که در حال حاضر هست، رسیده است. حتی می توانید داستان موفقیت خود را به اشتراک بگذارید!

مطالعه موردی

۱۵- محتوای پاداش

به دنبال یک راه آسان برای ایجاد یک ارتقاء محتوا هستید؟ اگر پست شما شامل یک لیست باشد، فقط لیست را نصف کنید و نیم دیگر را به عنوان محتوای پاداش در نظر بگیرید. در اینجا یک مثال از پست Pauline Cabrera در ایده های کلیدی است. برای به اشتراک گذاشتن با افراد، او ۵۰+ ایده پاداش، و همچنین PDF قابل چاپ را ارائه می دهد.

فهرست بزرگتر - ارتقا محتوایبه پایان بخش اول مقاله مان در رابطه با ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل کاربران رسیدیم، امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد و بخش بعدی مقاله را نیز مطالعه کنید.

ادامه این مقاله را در اینجا بخوانید..

منابع: smartpassiveincome.com و optinmonster.com وfaramohtava.com

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس

۲۱ نکته مهم برای بالا بردن سئو سایت در وردپرس و ایجاد پست های جذاب

لیست ایمیل چیست؟ چرا باید از سرویس ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

پشتیبانی وردپرس

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب مجله خبری وردپرس –  کانفیگ امنیتی وردپرس – پشتیبانی وردپرس

۵/۵ - (۱ امتیاز)