یکی از پرکاربردترین اشکال بازاریابی مورد استفاده در دنیای آنلاین امروز بنر تبلیغاتی است. همه شرکت‌ها از آن به شکلی استفاده می کنند؛ به این دلیل که یک رسانه مؤثر، مقرون به صرفه و اصولی برای افزایش آگاهی از نام تجاری آن ها است. نخستین مدل های بنر، تنها از چند سطر متن تشکیل شده بود، سپس انواع مختلفی از لینک ها را به همراه داشت. با گذشت زمان و پیشرفت های متعدد در این زمینه، مبرهن است که یکی از موثرترین و کم هزینه ترین راه برای تبلیغ محصولات و خدماتی که شما ارائه می کنید، استفاده از بنر برای تبلیغات است. خلاقیت در این زمینه می تواند توجه مخاطب را به خود جلب نماید.

البته لازم به ذکر است که به دلیل علاقه مند نبودن کاربران سایت های اینترنتی به بنر تبلیغاتی و کلیک بر روی آن ها، نرخ کلیک تبلیغات بنری پایین است؛ به این ترتیب نرخ کلیک بسیار مناسب برای تبلیغات بنری حدود یک درصد می باشد. اما با هدفمند سازی تبلیغات و افزایش کیفیت در بنر و همچنین سایر نکات دیگری که در این مقاله توضیح می‌دهیم می توانید بازدهی بنر تبلیغاتی خود را بالا ببرید.

در زیر به لیستی از نکات و راهنمایی های کلی برای طراحی تبلیغات بنری اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید…

نکات و راهنمایی های کلی برای طراحی بنر تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی

۱. بنرها را متناسب با وب سایت میزبان طراحی کنید:

در گام اول برای طراحی بنر باید علاقه ی کاربران خود را بسنجید و با توجه به علاقه و سلیقه آن ها، بنر را طراحی نمایید. و همچنین با توجه به سلیقه کاربران سایت خود، وب سایتتان را طراحی نمایید. موضوع وب سایت و بنر باید متناسب با هم باشد تا کاملاً حرفه ای به نظر برسد. برخی طراحان حرفه ای به گونه ای بنر را طراحی می کنند که گویی قسمتی از وب سایت است؛ این طراحی باعث می شود کاربران علاقه بیشتری به بنر نشان دهند و به سمت بنر هدایت شوند.

۲. از اندازه بنر تبلیغاتی استاندارد و تأثیرگذار استفاده کنید:

گوگل ادسنس (Google AdSense) از اندازه های مختلفی برای تبلیغات بنری پشتیبانی می کند که می توان با توجه به اهداف و طراحی خود استفاده نمود. اندازه‌های بنر برای اجرا دارای ابعاد استاندارد مختلفی است که بستگی به استفاده شما در وب سایتتان دارد. با توجه به گوگل ادسنس موفق ترین اندازه های بنر استاندارد شامل ۷۲۸×۹۰ پیکسل (Leaderboard)، ۳۰۰×۶۰۰ پیکسل (نیم صفحه)، ۳۰۰×۲۵۰ پیکسل(مستطیل متوسط)، ۳۳۶×۲۸۰ پیکسل (مستطیل بزرگ) و ۳۲۰×۱۰۰ (بنر بزرگ موبایلی) می باشند.

۳. از گرافیک زیبا در بنر تبلیغاتی استفاده نمایید:

گرافیک زیبا و ایجاد تصاویر زیبا و متحرک در بنر تبلیغاتی باعث جذب کاربر به خود می شود و بنر ما را جذاب نشان می دهد. این مبحث از دید کاربران بسیار مهم می باشند.

۴. بنر تبلیغاتی را سبک و کم حجم طراحی کنید:

با توجه به سرعت اینترنت و پهنای باند آن، یکی از اصلی ترین ویژگی های یک بنر تبلیغاتی کم حجم بودن آن می باشد. بنر های تبلیغاتی را به گونه ای کم حجم طراحی نمایید تا اکثر کاربران قادر به مشاهده آن باشند. استفاده از بنر تبلیغاتی با حجم بالا باعث ترک کاربران وب سایت شما می شود.

۵. بنر تبلیغاتی را در مکان درست قرار دهید:

فضای خرید روی وب سایت در جایی باشد که طراحی شما در بالا به طور برجسته نشان داده شود و نزدیک به محتوای اصلی یک صفحه باشد.

۶. در بنر تبلیغاتی از فرمت‌های فایل مناسب استفاده کنید:

فایل‌های JPG، PNG، GIF یا HTML5 برای ارائه کار خود استفاده کنید. طراح شما به طور معمول در Adobe Illustrator یا فتوشاپ برای ارائه فایل‌های JPG، PNG، GIF و یا در گوگل Web Designer یا Adobe Animate برای فایل‌های HTML5 کار خواهد کرد. به یاد داشته باشید تبلیغات فلش تقریبا از دور خارج شده به طوریکه برای اینها فرمت‌های فایل تصاویر دیگر انتخاب می‌شود.

۷. از کلمات تاثیرگذار در بنر تبلیغاتی استفاده نمایید:

مطمئناً می دانید که بنر های تبلیغاتی نسبت به ویدیو زمان کمتری برای رساندن پیام به مخاطبان را دارد، باید پیام را تنها در چند فریم برای مخاطبان ایجاد نمایید، پس بنابراین باید کلمات تاثیرگذار را برای برقراری بیشتر با بینندگان به کار برید. تنها با یک جست و جوی اینترنتی می توانید اطلاعات خوبی در رابطه با کلمات تاثیرگذار کسب نمایید.

بیشتر بدانید:  آموزش ویدیویی سئو وردپرس | بهینه سازی وردپرس

۸. پیام تبلیغاتی در بنر درج نمایید:

در بنر تبلیغاتی خود در دیگر طراحی سایت ها از جمله تبلیغاتی، لوگو، زمینه فعالیت و دیگر آیتم های مرتبط با اهداف مارکتینگ خود را وارد نمایید. این امر در اصول سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت شما نیز موثر می باشد.

۹. لوگو مناسبی را برای بنر انتخاب نمایید:

لوگوی مناسب برای ایجاد آگاهی از برند قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که لوگو را در معرض دید قرار داده اید. برای نشان دادن برند وب سایت خود به کاربران و ارزش سایتتان حتما از لوگو مناسب استفاده نمایید.

۱۰. بیش از حد بنر را شلوغ نکنید:

سادگی بیش از حد و شلوغ بودن یک بنر می تواند کل مضمون آن را زیر سوال ببرد. مخاطبان خود را با پیام های شلوغ و بدون هدف درگیر نکنید. از افکت های تصویری و حرکتی به اندازه و به جا استفاده کنید. این کار باعث جذب کاربران می شود.

۱۱. ایجاد متنی در بنر تبلیغاتی که سریع قابل خواندن باشد:

نسخه عنوان و متن خود را در اندازه های مختلف ایجاد کنید. همه رونوشت ها باید ۴ خط یا کمتر باشد. از فونت های شکسته یا اسکریپت، فونت های بسیار نازک و یا همه دارای حروف بزرگ استفاده نکنید. اندازه فونت ها کوچکتر از ۱۰ نباشد. (مگر اینکه نوشتاری در مورد سلب مسئولیت و یا اعلانی را بخواهید بدهید)

۱۲. کارایی بنر تبلیغاتی خود را ارزیابی کنید:

برای بالا بردن درصد بازدیدکنندگان از بنر سعی کنید بنر وب سایت های مختلف را امتحان کنید و به این ترتیب بنر خود را مورد ارزیابی قرار دهید. یک بنر تبلیغات معمولی بطور میانگین نیم درصد از بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند بنابراین اگر روی بنری بیش از نیم درصد از بازدیدکنندگان کلیک کنند این می تواند آمار مناسبی باشد. البته هیچگاه تمام بودجه خود را برای تبلیغات در یک وب سایت هزینه نکنید، بلکه بهتر است تبلیغات خود را در چندین وب سایت پخش کنید سپس باید بازخورد تبلیغات خود را در هر مورد مقایسه کنید تا بتوانید وبسایت های مناسب کار خود را پیدا کنید.

۱۳. بنر تبلیغاتی را ساده نگه دارید:

سادگی نه بیش از حد بلکه به اندازه باعث جذب کاربران می شود. محتوا و تصاویر را به سادگی ایجاد کنید. بازدید کنندگان تنها به بنر شما برای یک ثانیه نگاه می‌اندازند.

۱۴. یک فریم تعریف شده قابل درک و یا واضح در بنر تبلیغاتی داشته باشید:

چشمان افراد به طور طبیعی به یک موضوع در داخل یک قاب کشیده می‌شود. تبلیغات بنری پربازده دارای یک فریم تعریف شده قابل درک با گرافیک‌های ادامه دار به لبه های جعبه است. در صورتی که تبلیغ شما سفید است، یک پیکسل حاشیه خاکستری در اطراف تبلیغ ایجاد کنید.

۱۵. رنگ‌های مناسب در بنر تبلیغاتی انتخاب نمایید:

رنگ اولین موردی است که توجه کاربر را در تبلیغات بنری جلب می‌کند. مطمئن شوید که در هنگام انتخاب رنگ مخاطب را هدف خود قرار دهید. هر رنگی یک ارتباط متفاوتی ایجاد می‌کند و مهم است که در نظر بگیرید چه نوعی از احساسات را می‌خواهید به مخاطبان خود القا کنید.

امیدوارم این نکات مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. شما می توانید نظرات خود را نسبت به این آموزش در قسمت دیدگاه(پایین همین صفحه) اعلام نمایید.

 

مطالب مرتبط:

ترفند های مشتری مداری

چگونه مدیریت موفقی در کسب و کار داشته باشیم؟

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: آموزش وردپرسقالب وردپرسویدیو آموزشی

۴.۹/۵ - (۱۰ امتیاز)