یکی از پر مخاطب ترین سایت ها در بین کاربران، سایت های فروش بلیط هستند. هنگامی که کاربری از وب سایت شما اقدام به خرید بلیط می کند، وب سایت شما باید قادر به دریافت اطلاعات از کاربر باشد. همچنین سایت شما باید بتواند اطلاعات دریافتی را ثبت و نگهداری کند و در صورت لزوم آن ها را بررسی کند. معمولا وب سایت های فروش بلیط باید به صورت آنلاین اقدام به ارائه بلیط در زمینه های مختلف به کاربران باشند. اکنون در این مقاله افزونه وردپرسی را به شما معرفی می کنیم که توسط آن بتوانید سیستم فروش بلیط را در فروشگاه ساز ووکامرس راه اندازی کنید.

معرفی افزونه ایجاد سیستم فروش بلیط در ووکامرس

افزونه کاربردی YITH Event Tickets for WooCommerce توانسته بیش از ۸۰۰ نصب توسط کاربران را به ثبت برساند و امتیاز ۵ از ۵ را از آن خود کند. این افزونه ووکامرس می تواند سیستم فروش بلیط را در وردپرس شما ایجاد کند.

سیستم فروش بلیط

آموزش نصب افزونه ایجاد سیستم فروش بلیط در ووکامرس

برای استفاده از افزونه YITH Event Tickets for WooCommerce ابتدا در انتهای مقاله بر روی دکمه دانلود افزونه کلیک کنید و افزونه را به صورت رایگان دانلود نمایید. پیش تر اشاره نمودیم که افزونه هایی که بر پایه ووکامرس می باشند، باید افزونه ووکامرس در وردپرس شما فعال باشد. سپس افزونه را فعال کنید. پس از فعال سازی در منوی YITH Plugins بخشی به نام بلیط رویداد ظاهر می شود. بر روی آن کلیک کنید تا تنظیمات افزونه دسترسی پیدا کنید.

بخش تنظیمات عمومی

سیستم فروش بلیط

تنظیمات پایه ای و کلی افزونه در این بخش می باشد، شما می توانید آن را تنظیم کنید.

فروش منقضی ‌شده غیرفعال شود: با فعال کردن این گزینه می توانید از فروش بلیط های مربوط به رویداد های گذشته جلوگیری کنید.

متن برای رویدادهای منقضی‌شده: با فعال کردن بخش قبلی، در این بخش باید متنی را جهت اطلاع کاربران بنویسید.

مخفی اگر منقضی شده باشد: با فعال کردن این گزینه رویداد هایی که تاریخ آن ها گذشته است را در سایت پنهان کنید.

برای اعمال تنظیمات انجام شده، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

سپس به بخش ایجاد محصول مراجعه کنید و یک بلیط برای کاربران خود ایجاد کنید. با وارد شدن به بخش ایجاد محصول جدید، بخشی به نام اطلاعات محصول مشاهده می کنید. در این بخش برای ایجاد بلیط کافی است بر روی گزینه بلیط رویداد کلیک کنید. سپس اطلاعات مربوط به بلیط را مشاهده خواهید کرد که باید آن را تکمیل کنید.

قیمت عادی (﷼): قیمت عادی بلیط را در این بخش وارد کنید تا در سایت نمایش داده شود.

قیمت فروش ویژه (﷼): قیمت فروش ویژه را با تخفیف اعمال و همچنین بازه زمانی فروش ویژه را در این بخش مشخص کنید.

تاریخ شروع: تاریخ شروع رویداد برای فروش بلیط را در این بخش مشخص کنید.

زمان شروع: ساعت و دقیقه پایان رویداد برای فروش بلیط را در این بخش مشخص کنید.

تاریخ پایان: در این بخش می‌توانید تاریخ پایان رویداد را برای فروش بلیط مشخص کنید.

زمان پایان: زمان پایان رویداد برای سیستم فروش بلیط در ووکامرس را در این بخش مشخص کنید.

کوکی ها را غیرفعال کنید: با استفاده از این گزینه می‌توانید کوکی ها را برای سیستم فروش بلیط در ووکامرس غیر فعال کنید؛ گاهی اوقات کاربرانی که از یک سیستم اقدام به سفارش بلیط می کنند در وارد کردن اطلاعات دچار مشکل می شوند که بهتر است این گزینه را فعال کنید.

بیشتر بدانید:  افزونه ایجاد آگهی تبلیغاتی در سایت وردپرس

برای نمایش بارکد خود در بلیط های رویداد، YITH WoCommerce بارکد و پلاگین Qr Codes را نصب نمایید: در این بخش از تنظیمات، افزونه به شما پیشنهاد می کند که برای استفاده از کد QR در هنگام خرید و نمایش بلیط می توانید از افزونه تجاری YITH WooCommerce Barcodes and QR Codes – YIThemes استفاده کنید.

بخش قالب ایمیل برای رویداد شما

سیستم فروش بلیط

قالب ایمیل ارسالی برای کاربر را در بخش سفارشی سازی کنید. گزینه های این بخش:

نوع قالب: نوع قالب خود را در این بخش مشخص کنید. این افزونه به طور پیش ‏فرض فقط یک قالب در اختیار کاربران قرار داده است که شما می توانید قالب دیگری را به افزونه اضافه کنید.

تصویر سربرگ: لوگو یا هدر سایت یا شرکت خود را در این بخش وارد کنید تا در سربرگ ایمیل ارسالی نمایش داده شود.

Display ticket number: با فعال کردن این گزینه شماره مربوط به بلیط برای کاربران ارسال می شود تا آن ها بتوانند در صورت نیاز به پشتیبانی، شماره بلیط را به شما اعلام کنند.

تصویر پس‌ زمینه: اگر نیاز به نمایش یک تصویر در بک‌گراند ایمیل ارسالی دارید، در این بخش آدرس تصویر مورد نظر و آپلود شده خود را وارد کنید.

لوگو فوتر: لوگو سایت یا شرکت خود را در این بخش وارد کنید تا در فوتر (پانوشت) ایمیل ارسالی نمایش داده شود.

متن اضافی: متنی را برای نمایش در بخشی از ایمیل های ارسالی خود در این بخش نمایش دهید؛ به طور مثال می توانید شماره پشتیبانی سایت خود را برای مواقع ضروری وارد کنید.

اگر می‏خواهید بارکد خود را در بلیط‏های رویداد خود نمایش دهید، لطفا YITH WoCommerce بارکد و پلاگین Qr Codes را نصب کنید: این افزونه در این بخش از تنظیمات به شما پیشنهاد می کند که برای استفاده از کد QR در هنگام خرید و نمایش بلیط می توانید از افزونه تجاری YITH WooCommerce Barcodes and QR Codes – YIThemes استفاده کنید.

فهرست موجودی

برای محدود کردن تعداد محصول برای کاربران از این بخش استفاده کنید تا بیشتر از تعداد موجودی سفارش ندهند. برای بلیط ها نیز می توانید محدودیت ایجاد کنید تا بیشتر از ظرفیت بلیط ها کاربران اقدام به خرید نکنند.

سیستم فروش بلیط

نتیجه گیری

با استفاده از افزونه وردپرسی YITH Event Tickets for WooCommerce می توانید اقدام به ایجاد سیستم فروش بلیط در ووکامرس کنید. این افزونه بلیط را به صورت خودکار و آنلاین به فروش می گذارد.

دانلود افزونه

مشاهده مشخصات

امیدوارم از آموزش امروز لذت برده باشید. موفقیت شما آرزوی ماست…

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید

مطالب مرتبط:

ایجاد سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

دلایل انتخاب ووکامرس برای فروشگاه اینترنتی

افزونه ارائه کد تخفیف به کاربران پس از اولین خرید در ووکامرس

تخفیف به ازای اشتراک گذاری در ووکامرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب وردپرس تجاریسامانه پیامکیپشتیبانی وردپرس

۵/۵ - (۶ امتیاز)