چمدان به عنوان یکی از ضروری ترین لوازم مربوط به سفر می باشد که انواع مختلفی دارد، در این روزهای نزدیک به تابستان قطعا افراد زیادی تجربه سفر به مناطق مختلف را خواهند داشت. اولین چیزی که برای سفر نیاز می باشد چمدانی است که لوازم شخصی افراد را در خود جای می دهد. با وجود تنوع بسیار زیاد از لحاظ جنس بدنه و ماده سازنده خرید چمدان جدید کار راحتی نمی باشد. جنس بدنه یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب چمدان می ‌باشد چرا که همیشه در معرض آسیب‌ دیدگی است. به طور معمول افراد ترجیح بر این دارند که محصولی را پیدا کنند که از یک سفر یک روزه گرفته تا مسافرت طولانی آن‌ها را به خوبی همراهی کند و بعد از چند ماه خراب نگردد. امروزه تولیدی چمدان اقدام به تولید انواع چمدان پارچه ای، چمدان فایبرگلاس و… می نماید که می توانید از این تولید ها چمدان با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه نمایید.

خرید چمدان

خرید از تولیدی چمدان

حتما شما هم از دسته افرادی می باشید که دوست ندارید چمدانتان در قسمت بار فرودگاه یا هر جای دیگری خراب، گم و یا وسایلتان بیرون بریزد که مجبور شوید مجدد اقدام به خرید چمدان هزینه و زمان صرف نمایید. چمدان در دسته لوازم ضروری و مهم در هر خانه محسوب می شود. چمدان کیف بزرگ یا صندوقچه ‌ای که معمولا به شکل دسته‌دار یا بی دسته  چرخ دار و بدون چرخ تولید می گردد .شما می توانید  رخت و لباس و وسایل شخصی خود را در آن جای دهید و به راحتی در زمان سفر جهت جابجایی کنید .امروزه تولیدی چمدان ها اقدام به فروش انواع چمدان اعم از چمدان فایبر گلاس چمدان کتان و… می کنند که به راحتی می توانید ا این مراکز چمدان مناسب با نیاز خود را تهیه نمایید. انتخاب بهترین مارک ساک و چمدان موجود در بازار کار ساده ای نمی باشد .امروزه برندهای زیادی در بازار یافت می شود که هرکدام محصولاتی با ویژگی‌ های خاص ارائه می گردد. در این میان بهترین برندهای تولیدکننده ساک و چمدان می‌ توان به فوروارد، دلسی، پرادا، امریکن توریستر، گابل و آی تی اشاره داشت.

معیارهای انتخاب یک چمدان مناسب

  1. وزن چمدان
  2. جنس چمدان
  3. سایز چمدان
  4. قیمت چمدان

در هنگام خرید جهت انتخاب یک چمدان مناسب می بایست مواردی را در نظر گرفت که باشید تا درگیر دردسرهای یک انتخاب سرسری نشوید. وزن اولین موضوع در چمدان است. و مورد بعدی مربوط به کیفیت جنس آن می باشد. چمدان ‌های مسافرتی از جنس های مختلفی همچون ، چمدان های برزنتی، چمدان های تیتانیوم ـ پلاستیک و چمدان های چرمی و… تولید می شوند. به طور معمول چمدان ها، در سایز مختلفی تولید می شوند که شامل  سایز کوچک، سایز متوسط و سایز بزرگ.

چمدان

در زمان خرید چمدان، همه ی اجزاء آن را دقیق مورد بررسی قرار دهید . دوام آن را بسنجید. ببینید در چه حالتی آسیب ‌پذیر می شوند. چرخها را وارسی کنید. ببینید چند چرخ دارد، ۲ چرخ، ۴ چرخ یا اصلا بدون چرخ. اطمینان خاطر شوید که  چرخ‌ها در حالت ۳۶۰ درجه قابلیت گردش دارند.

بیشتر بدانید:  آموزش فتوشاپ ۲۰۲۱ راهی به سوی حرفه‌ای شدن

انواع چمدان

همانطور که می دانید از نظر جنس، سایز و نوع چرخ چمدان ها انواع مختلفی دارند که در ادامه در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد .در تقسیم‌بندی چمدان‌ ها، مهم‌ترین دلیلی که مورد توجه قرار می ‌گیرد، جنس آن می باشد. چمدان‌ها معمولا از برزنت، تیتانیوم-پلاستیک، پلاستیک سخت و چرم تولید می شوند که هر کدام ویژگی خاصی دارند. از آنجایی که چمدان چیزی نیست که مدام در فکر خرید جدید آن باشیم می بایست چمدانی که می‌خریم سال‌ها برایمان کار کند.

چمدان‌های برزنتی

تنوع در شکل، اندازه و وزن سبک مهم‌ترین خصوصیت چمدان‌های برزنتی می باشد. این نوع چمدان اغلب از دوام کمتری برخوردار می باشد و خاصیت ضدآب ندارند. ضمن اینکه چمدان‌های برزنتی محافظ خوبی نسبت به مدل های دیگر نمی باشند و حفاظت کمتری نسبت به انواع دیگر دارند. قیمت مناسب و تنوع بالا، از ویژگی‌های خوب این نوع چمدان است .

چمدان‌های پلاستیک سخت

چمدان‌های پلاستیک از بنای ساختی همچون  چمدان‌های تیتانیوم-پلاستیک می باشند که با کارایی مشابه نوع تیتانیوم-پلاستیک، قیمت کمتری دارند. به‌همین علت، عجیب نیست که تقریبا بیشتر خصوصیت‌های چمدان‌ های تیتانیوم پلاستیک را از جنس چمدان، در نظر داشته باشیم  ولی با توجه به اینکه هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست، چمدان‌های پلاستیک سخت، دوام کمتری نسبت به تیتانیوم-پلاستیک‌ ها خواهند داشت .

 چمدان پارچه ای

بسته های پارچه ای در گذشته های دور به عنوان توشه راه مسافران انتخاب می شدند که افراد زیادی از آن استفاده می کردند و لوازم خود را در آن قرار می دادند ولی در ادامه با رشد جمعیت و پیشرفت جامعه انواع مختلفی از چمدان ها طراحی و تولید شدند .اگر چه چمدان پارچه ای از نمونه های قدیمی می باشند اما امروزه نیز همچنان محبوبیت خود را دارند .

امروزه اساس کار همچون گذشته می باشد و شکل ظاهری جعبه های چوبی یا چرمی قدیمی زیاد متفاوت نشده اما استفاده از لوازم و مواد تازه در ساخت آن ها موجب رونق دوچندان در کسب و کار سازندگانش شده است. پارچه طی فرایندی نسبت به نفوذ مایعات مقاوم تر می گردد . در پارچه های تفلون نشت مایعات داخلی و خارجی وجود نداشته و نمونه ای خوب برای تولید چمدان پارچه ای می باشد .

 

لازم به ذکر است امروزه می توان انواع چمدان را در تولیدی چمدان و انواع مختلف از جمله چمدان پارچه ای، چمدان فایبر گلاس و غیره را از طریق مراکز و وب سایت های معتبر خریداری نمایید. وب سایت آرش یکی از مراکز معتبر می باشد که می توانید از این طریق خریدی مطمئن را تجربه نمایید. بدین منظور می توانید برای خرید چمدان دسته دار ، چرخ چمدان و غیره به  وب سایت  arash.plus مراجعه نمایید.